Leading Manufacturer of hot coiled helical springs from Ghaziabad.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Bar Diameter | 16 mm |
| Outer Diameter | 80 mm |
| Free Length | 200 mm |
| Type of Spring | Compression Springs |
| Max Load | 500 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Industrial |
| Brand | Sandeep Spring |
| Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sandeep Chauhan (Owner)
Sandeep Springs Works
KH. No. 1124, Master Colony, Sihani Chungi, Meerut Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India