Providing you the best range of stainless steel clutch spring with effective & timely delivery.
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Two Wheeler |
| Clutch Type | Dry Single Plate |
| Spring Type | Coil Compression |
| Vehicle Brand | Maruti Suzuki |
| Vehicle Model | Activa |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Free Length | 20 mm |
| Wire Diameter | 1.2 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Phosphated |
Sandeep Chauhan (Owner)
Sandeep Springs Works
KH. No. 1124, Master Colony, Sihani Chungi, Meerut Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India